Yengeç Burcunun Sağlığı

saglik

Yengeç burcuna mensup kişiler, genellikle içine kapanık kişiler oldukları için, sorunlarını paylaşmak yerine içlerine atmayı tercih ederler. Bu da ileride ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Onun yerine, sıkıntı ve dertlerini, insanlarla olan problemlerini konuşarak çözmeyi denemelidir.

Yengeç burcu, genellikle hazımsızlık problemi yaşar. Bunun için doktora başvurabilir. Genellikle sağlığına ve beslenmesine dikkat eden yengeç burcu kişileri, kilo aldıklarında kendilerini rahatsız hisseder ve yediklerine içtiklerine dikkat ederek, aldıkları kiloları geri vermeye gayret ederler. Yengeç burcu kadını da erkeği de genellikle kısa ya da orta boyludur. Su grubuna mensup oldukları için kumral tenli ve açık renkli saçlara sahip olan yengeç burcu kişileri, ayrıca yazın yapılan sporlara daha yatkındır. Voleybol, yüzme, tenis gibi açık alanda yapılan sporlarda başarılı olurlar. Spor yaparken dikkatsiz olabilecekleri için, vücutlarında yara ve sıyrıklara sık rastlanır.

Yengeç burcu ayrıca doğaya da çok meraklıdır. Doğa yürüyüşleri ve doğa gezileri sırasında, yaralanmamaya dikkat etmelidir. Genellikle böbrek rahatsızlıkları ve gastrit problemleri ile karşılaşan yengeç burcu, aynı zamanda acıya da fazla dayanıklı değildir. Canı kolay yanar. Yengeç burcu, duygularını içine attığı için, evde onu oturup saatlerce düşünürken görebilirsiniz. Bu durumda, kendini sık sık buzdolabının önünde bulabilir. Fazla duygusal ve içine kapanık olması nedeniyle, genellikle kilo problemi yaşayan yengeç burçları, bu kilolarından kurtulmak istiyorlarsa, daha sık spora ağırlık vermeliler.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*