Yengeç Burcunun Özellikleri

yengecburcu1Yengeç burcunun yıldızı, duyguların temsilcisi olan Ay’dır. Su grubu üyelerinden olan bu burç, çok sabırlı oluşuyla dikkat çeker. Merhametli, şefkatli, yumuşak huylu ve çok iyi niyetli olan Yengeçler, üstün sezgisel yetenekleri sayesinde kolay kolay kandırılamazlar. Daima yükselme ve zengin olma istekleri oldukça belirgindir. Koruyuculuk onlar için önemlidir, güvensizlik hissettiklerinde kabuklarına çekilirler. Dikkatsizlik ve yoğunlaşma zorluğu aşmaları gereken zorluklardandır.

Yengeç burçlarının uğurlu günü Pazartesi, uğurlu sayıları ise 2, 4 ve 12’dir. Uğurlu taşları aytaşı ve yakut olan Yengeç burcu insanlarının, uğurlu çiçekleri zambak, nilüfer ve beyaz güldür. Uğurlu renkleri beyaz, mor, gümüş ve gridir. Uğurlu kokuları leylak, müge ve misk olan bu burcun mensupları, romantik şarkılar dinlemekten hoşlanır. Döğüş ve solunum yolu hastalıkları, mide rahatsızlıkları ve sindirim sistemi hastalıklarına yakalanma ihtimallerine karşı dikkatli olmaları gerekir. Akrep ve Balık burçlarıyla çok iyi anlaşan Yengeçler; Aslan, Boğa, Başak ve İkizler burcuyla da iyi anlaşır. Koç, Terazi ve Oğlak burçlarıyla anlaşamayan Yengeç burcu insanları, Yay ve Kova burçlarına karşı çekimser bir duruş sergiler. Kimyagerlik, eczacılık, pilotluk, aşçılık, gazetecilik, yazarlık, oyunculuk, spikerlik gibi meslekler onlar için idealdir. Ernest Hemingway, Jul Sezar, Giorgio Armani, Türkan Şoray, Sezen Aksu, Sylvester Stallone, Lady Diana, Müjde Ar, Tom Cruise, Louis Armstrong bu burcun ünlülerine örnek verilebilir.

Yengeç burcunun en büyük özelliği Ay tarafından yönetilen tek burç olmasıdır. Bu nedenle Yengeç insanları gelgitleri oldukça fazla olan duygusal ve hassas bir yapıya sahiptir. Bu hassasiyetleri zaman zaman depresyona girmelerine neden olabilir. Duygusal yönleri çok baskın olduğu için genellikle mantıklarıyla değil, duygularıyla hareket ederler. Bu yüzden bazen istemedikleri sonuçlarla karşılaşabilirler. Fazla iyimser yapıları nedeniyle genellikle hayalperest olarak tanımlanırlar. Çok iyi niyetli ve fedakâr insanlardır. Kendi dertlerini bırakıp başkalarının dertleri için onlardan çok üzülebilirler. Hassas yönlerini hep içlerinde tutmaya çalışırlar ve onları gerçekten keşfedebilmek çok zordur.

Güvenlerini kazanmadan dostları ya da sevgilileri olabilmeniz neredeyse imkânsızdır. İçlerinde kırılgan yapıya ulaşmanın tek yolu şefkat ve anlayıştır. Onlara gerçekten ulaşmak oldukça çaba ve zaman isteyen bir şeydir. Kabuklarının altına çekilir ve kırılmamak için o güvenli yerden çıkmamaya gayret ederler. Eğer birine güvenip kabuğunu terk eder ve sonrasında ihanete uğrarsa bu durum onlar için çok büyük bir yıkım olur. Güven konusunda çok hassastırlar ve sık sık güven problemi yaşarlar. Her an Ay’ın etkisi altında oldukları için ruh halleri en hızlı değişen burç Yengeç burcudur. Bu nedenle başkaları tarafından pek fazla anlaşılmazlar.

Yengeç burcu kadınları, dünyanın en iyi niyetli insanları olmaya adaydırlar. Kendilerine kötülük yapanlara bile nefret duyamaz, kin besleyemezler. Çok hassas, duygusal, romantik, ince düşünceli insanlardır. Karşıdakinden de aynı şeyi beklerler, fakat genellikle hayal kırıklığına uğrarlar. Evlerine, ailelerine ve arkadaşlarına çok düşkün olurlar. Kendileri çok zor durumdayken bile başkalarının yardımına koşmaktan çekinmezler. Sezgileri çok kuvvetli olduğu için insanların iç yüzlerini kolayca görebilirler. Kendileri hakkında konuşmaktan hoşlanmazlar, bu nedenle sürekli kendilerini öven insanlardan da hoşlanmazlar. Tevazu onlar için önemli bir kavramdır.

Yengeç burcu erkekleri, çoğu bakımdan bu burcun kadınlarına benzer. Duygusal yapılarının getirdiği hassasiyetle sevgi, saygı, sadakat gibi kavramlara çok önem verirler. Etrafındaki kişilere değer verir ve onun zor zamanlarında yanında olurlar. Güvenmedikleri ve hoşlanmadıkları insanlarla aynı ortamda bulunmaktan kaçınırlar. Ev hayatına, eşlerine ve çocuklarına düşkün olmaları, onları ideal bir eş ve baba yapar.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*